Dla autorów

Z przykrością informujemy, że nabór tekstów i grafik do magazynu został wstrzymany. Prosimy o niewysyłanie swoich prac.

Zanim wyślesz do nas opowiadanie, prosimy, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

1. Jesteśmy w „Silmarisie” przeciwni zbędnym formalizmom, więc w korespondencji do nas możesz od razu przejść na „ty”. Darujmy sobie „Panie”, „Panów”, a już w szczególności „Państwa”.

2. Nie musisz przesyłać nam notki o sobie. Wyboru dokonujemy wyłącznie na podstawie treści tekstów, a informacje o dotychczasowych dokonaniach Autora będą potrzebne dopiero na końcowym etapie przygotowywania publikacji.

3. Jesteśmy zainteresowani materiałami publicystycznymi (recenzje, reportaże, wywiady, felietony) oraz opowiadaniami z szeroko pojętego nurtu fantastyki. Jeśli jednak trafi się dobry kryminał, a nawet obyczajówka – nie będziemy kręcić nosem. Zaznacz tylko w tekście (i mailu) do jakiego gatunku, Twoim zdaniem, należy (lub jakiego gatunku dotyczy) przesyłana propozycja.

4. Przyjmujemy teksty w formacie .rtf lub .doc. Preferujemy font Times New Roman, 12 punktów, z interlinią 1,5 i wcięciem akapitowym 1 cm.

5. Umieść swoje dane na pierwszej stronie opowiadania/artykułu, a nie tylko w mailu. Podpisz się imieniem, nazwiskiem i adresem mailowym (tak, tak, adres mailowy też może w natłoku prac zaginąć!). Poza imieniem i nazwiskiem (albo pseudonimem) umieść, zarówno w treści i tytule maila oraz w nazwie pliku, tytuł Twojego dzieła.

6. Teksty powinny mieścić się w objętości 60 tysięcy znaków ze spacjami. Jeśli jednak masz pod ręką perełkę większych gabarytów, nie bój się jej przesłać. Pamiętaj tylko, że oczekiwania rosną proporcjonalnie do liczby znaków; czas oczekiwania na odpowiedź w przypadku tekstu przekraczającego podaną wyżej liczbę znaków – również. UWAGA – nie publikujemy powieści, nie ma sensu ich do nas przysyłać!

7. Jesteśmy zainteresowani wyłącznie niepublikowanym nigdzie dotąd materiałami.

8. Dajemy sobie dwa miesiące na odpowiedź dotyczącą przesłanych propozycji. Jeśli po tym czasie wciąż milczymy, przypomnij się nam!

9. „Silmaris” jest darmowym czasopismem, więc publikacje są nieodpłatne. Oczywiście, zanim opublikujemy Twój tekst, musisz wyrazić na to zgodę. Robiąc to, nie tracisz praw autorskich, pozwalasz nam tylko na wykorzystanie opowiadania/materiału publicystycznego w celu publikacji i promocji. Jeśli więc zamierzasz umieścić go gdzieś jeszcze, masz do tego prawo. Prosilibyśmy jednak, byś wstrzymał się z taką publikacją przynajmniej do wydania kolejnego – po premierze Twojego tekstu – numeru magazynu “Silmaris”.

10. I na koniec: bądź otwarty na sugestie i gotowy do ulepszenia swojego opowiadania. Wszystkie zaakceptowane teksty podlegają w “Silmarisie” redakcji i korekcie, a w przypadku tej pierwszej Autor może się jeszcze sporo napracować. Aby nadesłać propozycję skorzystaj z formularza kontaktowego lub prześlij bezpośrednio na nasz adres.

Informacje dla autorów komiksów i grafik:

1. Jeśli jesteś zainteresowany współpraca z nami jako ilustrator, prześlij nam kilka swoich prac do oceny. Przy większej ilości prac mile widziany będzie link do galerii lub strony.

2. Przyjmujemy komiksy każdej długości – od pasków do wieloodcinkowych powieści graficznych. Jednakże, jeśli Twoja praca nie mieści się w pliku .jpg/.png, mniejszym niż 500KB, prosimy o przesyłanie linków do galerii.

3. Jeśli przesyłasz pracę w załączniku e-maila – umieść swoje dane w treści tegoż e-maila, Jeśli przesyłasz nam link do galerii – prosimy o umieszczenie danych kontaktowych w pliku .rtf/.doc/.txt, zamieszczonym w Twojej galerii. Podpisz się imieniem, nazwiskiem i mailem (tak, tak, adres mailowy też może w natłoku prac zaginąć!).

4. Dajemy sobie dwa miesiące na odpowiedź dotyczącą przesłanych propozycji. Jeśli po tym czasie wciąż milczymy, przypomnij się nam!

5. „Silmaris” jest darmowym czasopismem, więc publikacje są nieodpłatne. Oczywiście, zanim opublikujemy Twój komiks, musisz wyrazić na to zgodę. Robiąc to, nie tracisz praw autorskich, pozwalasz nam tylko na wykorzystanie pracy w celu publikacji i promocji. Jeśli więc zamierzasz umieścić Twój komiks gdzieś jeszcze, masz do tego prawo. Prosilibyśmy jednak, byś wstrzymał się z taką publikacją przynajmniej do wydania kolejnego – po premierze Twojego komiksu – numeru “Silmarisa”.

6. Jesteśmy w „Silmarisie” przeciwni zbędnym formalizmom, więc w korespondencji do nas możesz od razu przejść na „ty”. Darujmy sobie „Panie”, „Panów”, a już w szczególności „Państwa”.

7. Nie musisz przesyłać nam notki o sobie. Wyboru dokonujemy wyłącznie na podstawie jakości Twoich prac, a informacje o dotychczasowych dokonaniach Autora będą potrzebne dopiero na końcowym etapie przygotowywania publikacji. Aby nadesłać propozycję skorzystaj z formularza kontaktowego lub prześlij bezpośrednio na nasz adres.

Comments are closed.