Numer 16

Zimny maj i śnieżna sowa na okładce. Wreszcie jest – nowy numer magazynu “Silmaris”. Zmiany w piśmie wymusiły co prawda zmiany w harmonogramie, ale z przyjemnością dajemy Wam magazyn pełen opowiadań, ciekawych recenzji i fragmentów wspaniałych powieści. W numerze znajdziecie także komiks i galerię zdjęć z festiwali fantastycznych.

Czytaj dalej

Numer 15

Gdy zewsząd atakują Was bombki, lampki i hit Wham! pomyślcie, jak mógłby wyglądać nasz dobrotliwy Mikołaj, gdyby wierzenia Germanów dawno temu rozprzestrzeniły się na całą Europę. Zanurzmy się razem w świat fantastyki! W numerze rozmowa dwóch młodych autorek: Anny Szumacher i Magdaleny Świerczek-Gryboś.

Czytaj dalej

Numer 14

Jesienna, a raczej wciąż letnia aura nie sprzyja siedzeniu w domu. Proponujemy zatem zabrać “Silmaris” na spacer i cieszyć się najnowszym numerem na ławce w parku. Każde miejsce jest dobre, by przeczytać pięć fantastycznych opowiadań z naszego magazynu! Czytaj dalej

Numer 12

W pierwszym w tym roku “Silmarisie” przeczytacie nie tylko kolejne opowiadanie wyróżnione w konkursie “Nowy, wspaniały świat”. Przygotowaliśmy dla Was fragment pierwszej części cyklu “Drzewo wspomnień” a także wyjątkowy wywiad: rozmowę Magdaleny i Małgorzaty Lewandowskich.

Czytaj dalej

Numer 11

Do rozgrzewającej herbaty – równie ciepłe, najnowsze wydanie magazynu “Silmaris”. W numerze opowiadania fantasy, science fiction (w tym drugie miejsce w konkursie “Nowy, wspaniały świat) oraz postapo.

Czytaj dalej

Numer 9

O ile życie jest jak pudełko czekoladek, to magazyny parające się prezentacją dokonań na niwie fantastyki są jak czekolada mleczna z orzechami. Zasadniczo niby wiesz, czego się spodziewać, ale kostka do kostki niepodobna, bo i cukru z mlekiem i kakao proporcje mogą się zdarzyć różne a i smakowite akcenty w postaci orzechów w odmiennej gęstości, rozkładzie, wielkości itp.

Czytaj dalej

Numer 8

Ósmy już numer „Silmarisa” możesz pobrać poniżej. W menu solidna porcja smakowitych dań w postaci opowiadań, pęczek recenzji na przystawkę oraz publicystyka na deser. Do tak obfitego posiłku  proponujemy wino Pilipiuk rocznik ’74. Pobierz pdf, epub lub mobi. W numerze opowiadania: Smokowiązałka – Mateusz Kowalski Nie całkiem koniec świata – Anna Karnicka Rodząc się w… Czytaj dalej

Numer specjalny

Bajki, baśnie, przypowieści – czyli historie zawierające element magiczny, nierzeczywisty – są bardzo bliskie, a w niektórych przypadkach wręcz tożsame z fantastyką. Ale czy to ważne, jakie są podziały gatunkowe i gdzie one tak dokładnie przebiegają? Nie! Ważna jest moc baśni!

Czytaj dalej