Patronaty

2019

Anna Szumacher, Słowodzicielka

Autorka okrasza swoje literackie dzieło wyważoną dawką żartów, które w żadnym momencie nie sprawiają wrażenia wysilonych. Anna Szumacher nawiązuje w swej debiutanckiej powieści do najróżniejszych dzieł popkultury, robiąc w sposób zupełnie niewymuszony. (Magdalena Makówka)

Agnieszka Osikowicz-Chwaja, Pamięć lasu

Postacie są wiarygodne, a same wydarzenia tworzą fabułę w sposób tak naturalny, że podczas lektury nie doświadczymy większych zgrzytów. (Marianna Szygoń)

Maciej Liziniewicz, Czas pomsty

Świat powieści zaludniają niejednoznaczne, umiejętnie opisane postacie, z których każda zdaje się żyć własnym życiem, prowadzić własną grę i mało jest takich charakterów, którym przypada wyłącznie rola statysty. (Marianna Szygoń)

Magdalena Świerczek-Gryboś, Dzieci Burzy

Najnowsza powieść Magdaleny Świerczek-Gryboś kusi czytelnika fascynującą, pełną fantazji wizją. (Justyna Lech)

Jagna Rolska, SeeIT

Książka napisana została barwnym językiem, a sceny są tak skonstruowane, że ma się wrażenie oglądania filmu. (Anna Szumacher)

Rozstaje, antologia Śląskiego Klubu Fantastyki

Trzecia antologia z serii „Ścieżki wyobraźni” to kolejna porcja ciekawych, zróżnicowanych opowiadań krążących wokół jednego tematu. Autorzy, często doświadczeni i mający na koncie opublikowane opowiadania albo powieści, biorąc na warsztat motyw rozdroży, wykazali się sporą kreatywnością. (Justyna Lech)

Fabio Chiusi, Black Mirror. Czy to już się dzieje? tłum. Agata Pryciak

A kiedy System już nas zje, kiedy każdy nasz ruch będzie kontrolowany i nagrywany, kiedy sztuczna inteligencja przejmie kontrolę nad światem… czyli o technologii i czarnej przyszłości słów kilka. (Anna Szumacher)

Małgorzata Lisińska, Magia Serbithów

Magia Serbithów na pewno przyciągnie fanów powieści koncentrujących się na konkretnych bohaterach i ich miłosnych perypetiach. Zadowoleni będą też czytelnicy historii o wampirach, w szczególności osadzonych w przypominających średniowiecze światach fantasy. (Justyna Lech)

Kapcer Kotulak, Początek, koniec i hot-dogi

Humor w Początku, końcu i hot-dogach jest siłą, która napędza książkę, tak jak nienawiść napędza x’vorgańskie statki. (Anna Szumacher)

Krzysztof Jagiełło, Piast mściciel

Tomasz Gnat, Braciszkowie niebożątka

Comments are closed.