Redakcja

„Silmaris” jest czasopismem internetowym poświęconym fantastyce w najszerszym tego słowa znaczeniu. W magazynie znajdziesz opowiadania, komiksy, wywiady oraz recenzje książek, filmów i seriali.

Adam Wołodźko (AdamKB)

Poligraf, ale na szczęście nie informatyk, a miary wspomnianego szczęścia dopełnia zainteresowanie kolejami jedynie słusznej epoki pary. Jednakże to fantastyka, zwłaszcza klasyczna, dominuje. Marsowa mina, garnitur i krawat wprowadzają w błąd — jest, a przynajmniej stara się być, niespotykanie spokojnym człowiekiem. Dopóki to możliwe.

(dalej  w porządku alfabetycznym, bo na żaden inny nie mogliśmy się zgodzić)

Sylwia Finklińska (Finkla) 

Mózg, odkąd posiadł trudną sztukę czytania, hodowany na rozmaitych lekturach oprócz tych wskazanych zawodowo. Podobno analityczny, chociaż lepiej poinformowani nazywają tę cechę czepialstwem lub złośliwością. Co odważniejsi w opiniach znajomi twierdzą, że inteligentny.
W „Silmarisie” czepia się wszystkiego, czyli robi korekty. Bardzo się wkurza, kiedy w połowie pracy Autor przysyła plik z własnymi poprawkami, które później trzeba scalać.

Justyna Lech (Mirabell)

Wrocławianka z urodzenia i z wyboru. Koneserka przegadanych, przestylizowanych i pseudofilozoficznych powieści. Jej opowiadania można przeczytać w “Nowej Fantastyce” i kilku antologiach.

W “Silmarisie” wspiera przede wszystkim dział prozy polskiej i media społecznościowe.

Małgorzata Lewandowska (Goria)

Zakochana w Słowiańszczyźnie ilustratorka. Jeśli zajdzie taka potrzeba, od czasu do czasu,
próbuje swoich sił także na innych polach związanych z działalnością magazynu.
Chociaż najczęściej tworzy prace w klimacie słowiańskim, nie straszna jej ani astrofizyczna
kolorowanka, ani łowcy w króliczej formie czy koty czarownicy. Dla odprężenia rysuje krótkie
formy komiksowe.

Anna Szumacher (Cet)

Archeolog z wykształcenia, dziennikarz z zawodu. Debiutowała w magazynie „Fahrenheit” w 2010 roku. Jej teksty pojawiały się między innymi w „Esensji”, „Creatio Fantastica”, „Fantomie”, „Świcie ebooków”, „Fantazmatach”, „Silmarisie” i „Szortalu”. Kilkukrotnie wyróżniona w konkursach Świetlnego Pióra. Dumna matka tytułowego opowiadania w antologii „Na nocnej zmianie” z Fabryki Słów. W 2017 roku dwukrotnie nominowana do nagrody imienia Janusza A. Zajdla. W 2019 roku debiutowała powieścią „Słowodzicielka” w Wydawnictwie Dolnośląskim. W “Silmarisie” zajmuje się ogólnie pojętą publicystyką.

Anna Dali Maryoush

Początkujący Front-end developer. Stworzyła nową wersję strony “Silmaris”.

Comments are closed.