Filozofikon 2016

22 maja 2016 r. w centrum Krakowa odbędzie się Filozofikon 2016, poświęcone popkulturze spotkanie o nowatorskiej formie, łączącej konferencję naukową z konwentem. Ta organizowana przez Koło Naukowe Studentów Filozofii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Krakowską Sieć Fantastyki impreza ma umożliwić zetknięcie adeptek i adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i dalszych) z fanami i fankami kultury popularnej, co automatycznie stanie się okazją do popularyzowania samej filozofii.

Filozofikon 2016

Jeśli zdawało Wam się, że czytanie komiksów, śledzenie ulubionego serialu, zanurzenie się w świat gier albo uczestnictwo w fandomie to żadna filozofia, przyjdźcie na Filozofikon i przekonajcie się, że byliście w błędzie! Zastanawianie się, co jest możliwe lub konieczne w fantastycznym uniwersum to filozofowanie (a konkretnie metafizyka). Ocenianie postępowania bohaterek i bohaterów to też filozofowanie (tym razem etyka). Gadacie na forach fandomowych o wojnie, zbrodni, relacjach międzyludzkich lub międzygatunkowych, miłości i władzy? Dołączcie do nas, bo najwyraźniej filozofia społeczna oraz filozofia prawa i polityki nie są Wam obce.

Na uczestników i uczestniczki Filozofikonu 2016 czekają m. in. następujące atrakcje:

  • fascynujące prelekcje o filozofii w popkulturze i filozofii popkultury;
  • warsztat wyklejania filozofii z Adą Augustyniak, ilustratorką i filozofką która pomoże odkryć powiązania między myśleniem językowym a obrazowym;
  • konkurs cosplay;
  • spotkanie z pisarzem science-fiction Marcinem Przybyłkiem, autorem uniwersum Gamedec;
  • popkulturowy quiz w obszarach SF z Michałem Zabdyrem-Jamrozem (Uniwersytet Jagielloński, Pulpozaur.pl) – konkurs na wiedzę i wyobraźnię;
  • prezentacja projektu ekranizacji Podróży siódmej z Dzienników gwiazdowych Stanisława Lema przez samych filmowców;
  • po 16:00 kawiarniana integracja, możliwość poznania ciekawych ludzi!

Aktualne informacje oraz formularze zgłoszeniowe na prelekcje, konkurs cosplay i warsztat wyklejania filozofii znajdują się na stronie filozofikon.wordpress.com oraz w wydarzeniu facebookowym.

Wstęp wolny. Adres i szczegółowy program zostaną podane 15 maja 2016 r.

Views All Time
Views All Time
1310
Views Today
Views Today
3

Dodaj komentarz