Kontakt z redakcją

Autorko! Autorze! Czytelniczko! Czytelniku!

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcesz podzielić się z nami Twoją twórczością, przekazać nam Twoją opinię o magazynie Silmaris, naszej stronie internetowej/Facebookowej lub czymkolwiek innym. Możesz się z nami skontaktować przez poniższy formularz, pisząc na adres redakcja@silmaris.pl, lub wysyłając wiadomość na Facebooku (ale najpierw musisz nas polubić!).

Poniżej znajdziesz również szczegółowe informacje na temat publikowania tekstów i komiksów w Magazynie oraz na portalu.

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Dodaj załącznik

 

Informacje dla autorów tekstów

 

1. Jesteśmy w „Silmarisie” przeciwni zbędnym formalizmom, więc w korespondencji do nas możesz od razu przejść na „ty”. Darujmy sobie „Panie”, „Panów”, a już w szczególności „Państwa”.

2. Nie musisz przesyłać nam notki o sobie. Wyboru dokonujemy wyłącznie na podstawie treści tekstów, a informacje o dotychczasowych dokonaniach Autora będą potrzebne dopiero na końcowym etapie przygotowywania publikacji.

3. Jesteśmy zainteresowani materiałami publicystycznymi (recenzje, reportaże, wywiady, felietony) oraz opowiadaniami z szeroko pojętego nurtu fantastyki. Jeśli jednak trafi się dobry kryminał, a nawet obyczajówka – nie będziemy kręcić nosem. Zaznacz tylko w tekście (i mailu) do jakiego gatunku, Twoim zdaniem, należy (lub jakiego gatunku dotyczy) przesyłana propozycja.

4. Przyjmujemy teksty w formacie .rtf lub .doc. Preferujemy font Times New Roman, 12 punktów, z interlinią 1,5 i wcięciem akapitowym 1 cm.

5. Umieść swoje dane w pliku, a nie tylko w mailu. Podpisz się imieniem, nazwiskiem i mailem (tak, tak, adres mailowy też może w natłoku prac zaginąć!).

6. Teksty powinny mieścić się w objętości 60 tysięcy znaków ze spacjami. Jeśli jednak masz pod ręką perełkę większych gabarytów, nie bój się jej przesłać. Pamiętaj tylko, że oczekiwania rosną proporcjonalnie do liczby znaków; czas oczekiwania na odpowiedź w przypadku tekstu przekraczającego podaną wyżej liczbę znaków – również.

7. Jesteśmy zainteresowani wyłącznie niepublikowanym nigdzie dotąd materiałami.

8. Dajemy sobie dwa miesiące na odpowiedź dotyczącą przesłanych propozycji. Jeśli po tym czasie wciąż milczymy, przypomnij się nam!

9. „Silmaris” jest darmowym czasopismem, więc publikacje są nieodpłatne. Oczywiście, zanim opublikujemy Twój tekst, musisz wyrazić na to zgodę. Robiąc to, nie tracisz praw autorskich, pozwalasz nam tylko na wykorzystanie opowiadania/materiału publicystycznego w celu publikacji i promocji. Jeśli więc zamierzasz umieścić go gdzieś jeszcze, masz do tego prawo. Prosilibyśmy jednak, byś wstrzymał się z taką publikacją przynajmniej do wydania kolejnego – po premierze Twojego tekstu – numeru “Silmarisa”.

10. I na koniec: bądź otwarty na sugestie i gotowy do ulepszenia swojego opowiadania. Wszystkie zaakceptowane teksty podlegają w “Silmarisie” redakcji i korekcie, a w przypadku tej pierwszej Autor może się jeszcze sporo napracować.

Propozycje utworów prosimy wysyłać na adres: literatura@silmaris.pl (opowiadania) lub redakcja@silmaris.pl (materiały publicystyczne).

 

Informacje dla autorów komiksów

 

1. Jesteśmy zainteresowani oryginalnymi grafikami i scenariuszami komiksów. Oznacza to, że prace w stylu „manga” czy też przesycone motywami typowymi dla okładek „fantasy” (półnagie dziewoje z rozwianym włosem, dzicy wojownicy z dwuręcznymi mieczami, świetliste elfy itd.), mają niewielkie szanse na wzbudzenie naszego zainteresowania.2. Przyjmujemy komiksy każdej długości – od pasków do wieloodcinkowych powieści graficznych. Jednakże, jeśli Twoja praca nie mieści się w pliku .jpg/.png, mniejszym niż 500KB, prosimy o przesyłanie linków do galerii.

3. Jeśli przesyłasz pracę w załączniku e-maila – umieść swoje dane w treści tegoż e-maila, Jeśli przesyłasz nam link do galerii – prosimy o umieszczenie danych kontaktowych w pliku .rtf/.doc/.txt, zamieszczonym w Twojej galerii. Podpisz się imieniem, nazwiskiem i mailem (tak, tak, adres mailowy też może w natłoku prac zaginąć!).

4. Jesteśmy zainteresowani wyłącznie niepublikowanym nigdzie dotąd komiksami w języku polskim.

5. Dajemy sobie dwa miesiące na odpowiedź dotyczącą przesłanych propozycji. Jeśli po tym czasie wciąż milczymy, przypomnij się nam!

6. „Silmaris” jest darmowym czasopismem, więc publikacje są nieodpłatne. Oczywiście, zanim opublikujemy Twój komiks, musisz wyrazić na to zgodę. Robiąc to, nie tracisz praw autorskich, pozwalasz nam tylko na wykorzystanie pracy w celu publikacji i promocji. Jeśli więc zamierzasz umieścić Twój komiks gdzieś jeszcze, masz do tego prawo. Prosilibyśmy jednak, byś wstrzymał się z taką publikacją przynajmniej do wydania kolejnego – po premierze Twojego komiksu – numeru “Silmarisa”.

7. Jesteśmy w „Silmarisie” przeciwni zbędnym formalizmom, więc w korespondencji do nas możesz od razu przejść na „ty”. Darujmy sobie „Panie”, „Panów”, a już w szczególności „Państwa”.

8. Nie musisz przesyłać nam notki o sobie. Wyboru dokonujemy wyłącznie na podstawie jakości Twoich prac, a informacje o dotychczasowych dokonaniach Autora będą potrzebne dopiero na końcowym etapie przygotowywania publikacji.

Propozycje komiksów oraz grafik prosimy wysyłać na adres: grafika@silmaris.pl

.

 

 

 

 

Można też pisać bezpośrednio na adres redakcja małpa silmaris.pl

Views All Time
Views All Time
2921
Views Today
Views Today
3