Informacje dla autorów komiksów

Zanim wyślesz do nas swoje prace, prosimy, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

1. Jesteśmy zainteresowani oryginalnymi grafikami i scenariuszami komiksów. Oznacza to, że prace w stylu „manga” czy też przesycone motywami typowymi dla okładek „fantasy” (półnagie dziewoje z rozwianym włosem, dzicy wojownicy z dwuręcznymi mieczami, świetliste elfy itd.), mają niewielkie szanse na wzbudzenie naszego zainteresowania.

2. Przyjmujemy komiksy każdej długości – od pasków do wieloodcinkowych powieści graficznych. Jednakże, jeśli Twoja praca nie mieści się w pliku .jpg/.png, mniejszym niż 500KB, prosimy o przesyłanie linków do galerii.

3. Jeśli przesyłasz pracę w załączniku e-maila – umieść swoje dane w treści tegoż e-maila, Jeśli przesyłasz nam link do galerii – prosimy o umieszczenie danych kontaktowych w pliku .rtf/.doc/.txt, zamieszczonym w Twojej galerii. Podpisz się imieniem, nazwiskiem i mailem (tak, tak, adres mailowy też może w natłoku prac zaginąć!).

4. Jesteśmy zainteresowani wyłącznie niepublikowanym nigdzie dotąd komiksami w języku polskim.

5. Dajemy sobie dwa miesiące na odpowiedź dotyczącą przesłanych propozycji. Jeśli po tym czasie wciąż milczymy, przypomnij się nam!

6. „Silmaris” jest darmowym czasopismem, więc publikacje są nieodpłatne. Oczywiście, zanim opublikujemy Twój komiks, musisz wyrazić na to zgodę. Robiąc to, nie tracisz praw autorskich, pozwalasz nam tylko na wykorzystanie pracy w celu publikacji i promocji. Jeśli więc zamierzasz umieścić Twój komiks gdzieś jeszcze, masz do tego prawo. Prosilibyśmy jednak, byś wstrzymał się z taką publikacją przynajmniej do wydania kolejnego – po premierze Twojego komiksu – numeru “Silmarisa”.

7. Jesteśmy w „Silmarisie” przeciwni zbędnym formalizmom, więc w korespondencji do nas możesz od razu przejść na „ty”. Darujmy sobie „Panie”, „Panów”, a już w szczególności „Państwa”.

8. Nie musisz przesyłać nam notki o sobie. Wyboru dokonujemy wyłącznie na podstawie jakości Twoich prac, a informacje o dotychczasowych dokonaniach Autora będą potrzebne dopiero na końcowym etapie przygotowywania publikacji.

Propozycje komiksów oraz grafik prosimy wysyłać na adres: grafika@silmaris.pl

Views All Time
Views All Time
1514
Views Today
Views Today
1