Informacje dla autorów tekstów

Zanim wyślesz do nas opowiadanie, prosimy, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

1. Jesteśmy w „Silmarisie” przeciwni zbędnym formalizmom, więc w korespondencji do nas możesz od razu przejść na „ty”. Darujmy sobie „Panie”, „Panów”, a już w szczególności „Państwa”.

2. Nie musisz przesyłać nam notki o sobie. Wyboru dokonujemy wyłącznie na podstawie treści tekstów, a informacje o dotychczasowych dokonaniach Autora będą potrzebne dopiero na końcowym etapie przygotowywania publikacji.

3. Jesteśmy zainteresowani materiałami publicystycznymi (recenzje, reportaże, wywiady, felietony) oraz opowiadaniami z szeroko pojętego nurtu fantastyki. Jeśli jednak trafi się dobry kryminał, a nawet obyczajówka – nie będziemy kręcić nosem. Zaznacz tylko w tekście (i mailu) do jakiego gatunku, Twoim zdaniem, należy (lub jakiego gatunku dotyczy) przesyłana propozycja.

4. Przyjmujemy teksty w formacie .rtf lub .doc. Preferujemy font Times New Roman, 12 punktów, z interlinią 1,5 i wcięciem akapitowym 1 cm.

5. Umieść swoje dane na pierwszej stronie opowiadania/artykułu, a nie tylko w mailu. Podpisz się imieniem, nazwiskiem i adresem mailowym (tak, tak, adres mailowy też może w natłoku prac zaginąć!). Poza imieniem i nazwiskiem (albo pseudonimem) umieść, zarówno w treści i tytule maila oraz w nazwie pliku, tytuł Twojego dzieła.

6. Teksty powinny mieścić się w objętości 60 tysięcy znaków ze spacjami. Jeśli jednak masz pod ręką perełkę większych gabarytów, nie bój się jej przesłać. Pamiętaj tylko, że oczekiwania rosną proporcjonalnie do liczby znaków; czas oczekiwania na odpowiedź w przypadku tekstu przekraczającego podaną wyżej liczbę znaków – również. UWAGA – nie publikujemy powieści, nie ma sensu ich do nas przysyłać!

7. Jesteśmy zainteresowani wyłącznie niepublikowanym nigdzie dotąd materiałami.

8. Dajemy sobie dwa miesiące na odpowiedź dotyczącą przesłanych propozycji. Jeśli po tym czasie wciąż milczymy, przypomnij się nam!

9. „Silmaris” jest darmowym czasopismem, więc publikacje są nieodpłatne. Oczywiście, zanim opublikujemy Twój tekst, musisz wyrazić na to zgodę. Robiąc to, nie tracisz praw autorskich, pozwalasz nam tylko na wykorzystanie opowiadania/materiału publicystycznego w celu publikacji i promocji. Jeśli więc zamierzasz umieścić go gdzieś jeszcze, masz do tego prawo. Prosilibyśmy jednak, byś wstrzymał się z taką publikacją przynajmniej do wydania kolejnego – po premierze Twojego tekstu – numeru “Silmarisa”.

10. I na koniec: bądź otwarty na sugestie i gotowy do ulepszenia swojego opowiadania. Wszystkie zaakceptowane teksty podlegają w “Silmarisie” redakcji i korekcie, a w przypadku tej pierwszej Autor może się jeszcze sporo napracować.

Propozycje utworów prosimy wysyłać na adres: literatura@silmaris.pl (opowiadania) lub redakcja@silmaris.pl (materiały publicystyczne).

Views All Time
Views All Time
2766
Views Today
Views Today
2