Kosmiczne żaby i inne historie

146101634271983Wydawałoby się, że figurki starożytnych żab-wojowników z przyszłości i współczesna ręcznie robiona biżuteria są od siebie bardziej odległe niż fantasy i science fiction. A jednak okazuje się, że da się te dwie skrajności połączyć. W wypadku żab i biżuterii tym łącznikiem jest Dorota Stefańska.
Dorota jest grafikiem, projektantką biżuterii i rzeźbiarką, specjalizującą się w miniaturach. Hobbystycznie zajmuje się również fotografią. Sztuka jest integralną częścią jej życia, nie widzi różnicy pomiędzy modelowaniem miniaturowych figurek żab, dzierżących miotacze płomieni i formowaniem skomplikowanych wisiorów czy bransoletek – twierdzi, że tak żaby jak i wisiory są po prostu aktem wyrażania siebie.
Grafiki autorstwa Doroty możecie obejrzeć na stronach Silmarisu. Zachęcamy również do odwiedzenia Upsidedownkat – prowadzonego przez Dorotę sklepu z biżuterią oraz tworzonej przy współpracy Seana O’Sullivana,  strony projektu Bizaza – Fantasy Ancient Frog People from the Future,  gdzie z bliska możecie przyjrzeć się szczegółom tworzenia miniaturowych figurek żab-wojowników.

Views All Time
Views All Time
1018
Views Today
Views Today
1

Dodaj komentarz