Oczami szalonego naukowca

profile_picture_by_mgoria-d8f1e1g
Gośka “Goria” Lewandowska

Praca naukowca nie jest łatwa – nie tylko ze względu na dni i noce spędzane w laboratorium czy też trudności w zdobywaniu grantów, ale przede wszystkim dlatego, że bycie naukowcem polega na zadawaniu pytań, na codziennym kwestionowaniu wszystkiego – od koloru nieba, poprzez prawa fizyki, na istnieniu wszechświata kończąc. Nic więc dziwnego, że badacze, zwłaszcza ci najbardziej genialni, w oczach ludzi “normalnych” nierzadko uchodzą za szaleńców.
Małgorzata “Goria” Lewandowska jest naszym własnym, silmarijskim szalonym naukowcem. Z wykształcenia genetyk roślin (z tytułem doktora!) porzuciła naukę na rzecz sztuki. Ale, pomimo zmiany profesji, wciąż, jak prawdziwy naukowiec, dostrzega nieznane tam, gdzie inni widzą zwykłą rzeczywistość. Ta nieokiełznana ciekawość świata jest doskonale widoczna w twórczości Gorii – w grafikach, w poezji, w muzyce i tekstach pisanych przez nią piosenek.
Ilustracje Gorii możecie zobaczyć poniżej oraz z galerii na DeviantArcie. Jeśli zaś chcielibyście posłuchać jej muzyki – zapraszamy na stronę Goria Trio.

Zapraszamy również do odwiedzenia i polubienia profilu autorskiego Małgorzaty!

Views All Time
Views All Time
1015
Views Today
Views Today
1

Dodaj komentarz